Ko kaže da je 13 baksuzan broj? Posle 13 godina čekanja, rukometaši Partizana su ponovo u Ligi šampiona. Evropska rukometna federacija (EHF) saopštila je kako će da izgleda nova sezona i ko će da učestvuje.
Muško takmičenje biće prošireno sa 16 na 24 tima, podeljenih u šest grupa. Naredne sezone u Ligi šampiona igraće Zagreb, Olborg, Barselona, PSŽ, Magdeburg, Vesprem, Kolštad, Kjelce, Sporting, Dinamo Bukuret, Melsungen, Orhus, GOG, Nant, Monpelje, Berlin, Pik Seged, Vardar, Visla, Porto, Celje, Krins Lucern, Kristijanštad i Partizan. Još uvek se razmatraju mesta za Tatabanju, Valur i Elverum.
Nema nikakve dileme da će ljubitelji rukometa u Srbiji da uživaju. Odavno Liga šampiona nije bila „stanovnik“ Beograda. Sada, u halu „Aleksandar Nikolić“, može da dođu aktuelni šampion Barselona, finalista Berlin, prošlogodišnji šampion Magdeburg, Pari Sen Žermen… Možda žreb donese i regionalnei gigante, Zagreb, Vardar ili Celje.
Žreb za grupnu fazu biće održan u petak od 11 sati. Takmičenje počinje 9. septembra.
Ko god došao – zabava je zagarantovana.
Foto: Profimedia