Sa završetkom klupske sezone, nekim igračima nije počeo odmor. To ose odnosi na obaveze najboljih košarkaša.
Reprezentaciju Srbije čeka završnica prvog dela kavalifikacija za Mundobasket. Okupljanje „orlova“ bilo je zakazano za ponedeljak, u Beogradu, ali je najbolji igrač na svetu Nikola Jokić, stigao već u nedelju.
Od igrača je prvi stigao Tristan Vukčević, a onda su dolazili Ognjen Dobrić, Filip Barna, Nikola Tanasković, Stefan Miljenović, Jovan Novak, Stefan Momirov… Kasnije su se priključili i kapiten Dušan Ristić, Nemanja Dangubić, Dejan Davidovac, Uroš Plavšić i Nikola Đurišić i Aleksa Avramović.
U reprezentaciji je i jedno novo ime. Radi se o Mihailu Petroviću, doskorašnjem plejmejkeru univerziteta Ilinois, koji se našao na širem spisku od 24 igrača. Ideja je da selektor Dušan Alimpijević dobije priliku da ga vidi izbliza i proceni koliko može da pomogne u predstojećim kvalifikacionim utakmicama. Pre odlaska na univerzitet u SAD, Petrović je bio jedan od boljih mladih igrača Mege, a nosio je i dres mlađih selekcija Partizana.
Srbija će tokom priprema odigrati i kontrolni meč zatvorenog tipa protiv Češke, 27. juna. „Orlovi“ 2. jula igraju u Švajcarskoj, a četiri dana kasnije dočekuju Bosnu i Hercegovinu.
Foto: Starsport