San se ispunio, Partizan je u elitnom društvu rukometne Evrope. U Beograd stiže evropski krem!

Rukometaši Partizana saznali su imena rivala u grupnoj fazi Lige šampiona. Crno-beli se posle 13 godina ponovo takmiče u društvu njaboljih klubova Starog kontinenta.

U žrebu je bilo 24 tima raspoređenih u četiri šešira. Crno-beli su bili u poslednjem, što je značilo da za protivnike nisu mogli da da dobiju danski Orhus, Vardar iz Skoplja, Celje Pivovarna Laško, švajcarski Krins i švedski Kristijanštad.

Žrebom je odlučeno da se Partizan takmiči u Grupi A . Protivnici čete trenera Raula Gonzalesa su: Vesprem, Berlin i Porto.

Sastav ostalih grupa

B: Nant, Melsungen, Visla, Vardar.

C: Olborg, Pari Sen Žermen, Zagreb, Celje Pivovarna Laško.

D: Sporting, PIK Seged, GOG, Kristijanštad.

E: Barselona, Monpelje, Dinamo Bukurešt, Orhus.

F: Magdeburg, Kjelce, Kolstad, Krins Lucern.

Po dva prvoplasirana tima idu u glavnu fazu, a treći i četvrti u plej-of EHF Evropske lige. Liga šampiona počinje 9. septembra.

Foto: Starsport