Neka svi drhte pred ovako silno motivisanim Nikolom Jokićem. Novi kapiten „orlova“ došao je prvi na okupljanje i biće udarna igla naše reprezentacije u nastavku kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Ne bi trebalo da se postavlja pitanje ni njegovog učešća na Mundobasketu.
Još najboljeg na svetu boli neuspeh reprezentacije na Evropskom prvenstvu. Srbija je bila glavni favorit za zlatnu medalju, ali je eliminisana od Finske, u osmini finala.
– Osećam grižu savesti zbog neuspeha koji smo imali na prošlom takmičenju. Ne mogu kući da odem, da se kod kuće normalno ponašam, da me nije… ne mogu da kažem ’sramota’, ali eto – grize me savest i imam želju da vratimo košarku gde treba da bude – rekao je Nikola Jokić novinarima u hali Aleksandar Nikolić.
Selektor Dušan Alimpijević dao je kapitensku traku baš Jokiću.
– Mogu da vam kažem da je on čovek koji je ispunjen reprezentacijom, reprezentacija ga čini srećnim, uživa u tome – to su i on i drugi treneri potvrdili. Imamo prilike sada da vidimo kako se ponaša, da je to na najvišem profesionalnom nivou. Nema sumnje da je to čovek koji treba da bude kapiten Srbije – poručio je Alimpijević.
Nikola Jokić has been named captain of the Serbian national team by head coach Dusan Alimpijević 🇷🇸
The Joker will represent Serbia in the #FIBAWC qualifiers in July and August 🔜 pic.twitter.com/3IpXq3jqNw
— Eurohoops (@Eurohoopsnet) June 23, 2026
Poručio je Nikola Jokić da će traku da nosi onako kako dolikuje:
– To je zadovoljstvo i privilegija. Ne znam jesam li zaslužio, mnoga velika imena su nosila tu traku, ima i momaka koji su stariji od mene, ali trener mi je dao to – pokušaću da nosim na terenu traku kako dolikuje. Selektora poznajem još iz drugarskih dana, čak smo i igrali jedan protiv drugog pre nekih 11-12 godina, tad je izgubio od mene, haha. Sa Duletom sam u jako dobrim odnosima, kao i sa Karijem i danas. Uvek mi je zadovoljstvo da podelim mišljenje – šala, košarka, komunikacija je uvek dobra stvar. Emocije su na mnogo većem nivou kada se igra za nacionalni tim, drugačije je… Predstavljaš svoj grad, svoju porodicu, momke koji rade s tobom.
Zvezda Denver Nagetsa napominje da su svi saigrači dobrodošli kod njega u Sombor.
– Svako želi da bude kod svoje kuće posle duge sezone. Ne volim nikoga da teram, ali ko god svrati u Sombor – lepo ćemo da ga ugostimo.
Naši košarkaši 2. jula igraju u Švajcarskoj, a četiri dana kasnije dočekuju Bosnu i Hercegovinu.
Foto: Starsport